Kommenteeri

Tundlikkusest ja energeetilistest piiridest

Kui mõned teemad ja emotsioonid tõstavad ikka ja jälle pead, kuigi tunned, et oled nendega juba nii palju tegelenud, siis on võimalus, et tegemist on puudulike energeetiliste piiridega.
Mida see tähendab?
Me oleme ennekõike energeetilised olendid ja kui piirid pole paigas, võivad tundlikumad inimesed korjata üles ka teiste inimeste emotsioone, isegi aru saamata, et need kuuluvad tegelikult teistele. Kui oled empaat, ülitundlik või lihtsalt inimene, kellel on kombeks teistele toeks olla, võid alateadlikult teiste aitamiseks nende tundeid enda kanda võtta. Nii oma lähedastelt kui ka täiesti võõrastelt. Ja siis pidada seda kõike enda omaks.

OLULINE! Piiride seadmine ei tähenda oma emotsioonide eest põgenemist!
Ega ka teiste süüdistamist oma tunnetes!
See on otsus, et ma ei pea teiste solki endast läbi laskma, aga olen valmis tegelema sellega, mille alge on minus endas.

Ja sel juhul ongi hea alustada sellest, et mis on need alateadlikud uskumused, mille tõttu on piirid hägustunud või üldse kadunud.
  • Oli sul lapsena õigus oma füüsilistele, emotsionaalsetele, intellektuaalsetele ja materiaalsetele piiridele? Või sõideti neist üle?
  • Oli sul õigus oma keha puutumatusele või karistati sind füüsiliselt?
  • Oli sul võimalus olla laps või pidid oma vanemate mured enda kanda võtma, et neil kergem oleks? Või nende tülisid siluma ja ennetama?
  • Oli sul õigus oma arvamusele ja eneseväljendusele või naerdi sind välja?
  • Oli sul õigus oma (mängu)asjadele või pidid neid valimatult teistega jagama?

Üks märk piiride puudumisest on ka see, kui sa ei oska vihastada, sest viha tekib siis, kui meie piire ületatakse. Aga kui piirid puuduvad, ei saa neid ka ületada.

Veel üks märk piiride puudumisest (ja tundlikkusest) on see, kui seltskonnas olemine või rahvarohked üritused sind väsitavad.

Eluterved piirid tähendavad, et sul on õigus iseendale, oma puutumatusele, oma õnnele ja oma vabadusele olla just see, kes sa oled.
Eluterved piirid aitavad ka püsida kõrgemas sageduses ja paremas enesetundes.
Ja piire saab õppida uuesti tundma ja hoidma, mis iganes su minevikukogemus ka poleks.

See on mulle südamelähedane teema, sest ma isegi ei teadnud, kui palju ma teiste asju enda kanda võtan, enne kui hakkasin oma piiride teemaga tegelema. Olen tänulik nendele ebameeldivatele kogemustele, mis juhatasid mind tagasi oma piiride juurde.

P.S: Tundlikkus ei tähenda, et maailm peab väga väikeseks ja tubaseks muutuma. Tundlik on väga ilus olla, kui austad ja hoiad oma piire. Piirid on su sünniõigus.

Lisa kommentaar

Email again: